Teatr Sztuk

WERDYKT JURY Festiwalu MONOart Oleśnica 2016:

Jury I Festiwalu Monodramów MONO ART Oleśnica 2016: Łukasz Maciejewski (Przewodniczący Jury), Tomasz Man, Robert Baliński, Paweł Sala, Krzysztof Dziedzic i Marcin Krzyżanowski po obejrzeniu wszystkich trzech, premierowych spektakli w ramach Festiwalu ("Frances" Małgorzaty Kowalskiej, "Virgin" Karoliny Wojtko i "Woman Power, czyli św. Hildegarda z Bingen" Anny Rakowskiej) przyznało:


*Grand Prix Festiwalu - Annie Rakowskiej "Woman Power, czyli św. Hildegarda z Bingen", reż. Dorota Bielska, muzyka Kasia Tercz.

 

Jury Dziennikarskie: Krzysztof Dziedzic (Przewodniczący Jury/Panorama Oleśnicka), Barbara Lekarczyk-Cisek (kulturaonline.pl) i Łukasz Maciejewski przyznało:
*Nagrodę Dziennikarzy - Małgorzacie Kowalskiej "Frances" reż. Tomasz Leszczyński, scenografia: Karolina Bramowicz

 

*Nagrodę Publiczności otrzymała Anna Rakowska.

Artystkom gratulujemy, dziękujemy i życzymy nieustających sukcesów.

Z największą przyjemnością informujemy, że do grona Jury Dziennikarzy I Festiwalu Monodramu "MONOartOLEŚNICA 2016", dołączyła

pani BARBARA LEKARCZYK - CISEK

ZAPRASZAMY!!!

28 lipca - premiera I

„FRANCES” MAŁGORZATA KOWALSKA

godzina 19:00  Sala Widowiskowa BiFK / ul. Kochanowskiego 4

29.07 premiera II

„VIRGIN” KAROLINA WOJTKO

godzina 19:00  Sala Konferencyjna Biblioteki Miejskiej / ul. Reja 10

30 lipca - premiera III

„WOMAN POWER, CZYLI ŚW. HILDEGARDA Z BINGEN” ANNA RAKOWSKA

godzina 19:00  Nawa św. Jerzego / ul.Łużycka 20

31 lipca - GALA FINAŁOWA Festiwalu

godzina 17:00  Sala Widowiskowa BiFK / ul. Kochanowskiego 4

OGŁOSZENIE WYNIKÓW / WRĘCZENIE NAGRÓD / PREZENTACJA ZWYCIĘSKIEGO MONODRAMU

31 lipca - WORK IN PROGRESS / FILM W PROCESIE - „NIEWIDZIALNE” REŻ. PAWEŁ SALA

godzina 21:00  Kino letnie na dziedzińcu Ratusza

Po filmie spotkanie z twórcami: Haliną Rasiakówną, Marcinem Krzyżanowskim, Pawłem Salą

FINAŁ ETAPU 2!

Jury Festiwalu MONOart Oleśnica, w składzie:

Krzysztof Dziedzic, Marcin Krzyżanowski, Łukasz Maciejewski, Tomasz Man, Paweł Sala oraz Robert Baliński, po spotkaniu z wybranymi wcześniej autorami monodramów, w dniu 16 czerwca 2016 roku, ogłosiło zwycięzców Etapu 2. 

Zostali nimi:

MAŁGORZATA KOWALSKA

ANNA RAKOWSKA

KAROLINA WOJTKO

Decyzją Jury Festiwalu MONOart Oleśnica, osoby te od 17 lipca 2016 roku rozpoczną rezydencję w Oleśnicy, która zgodnie z regulaminem prowadzi do realizacji 3 monodramów.

Pokazy premierowe odbędą się w dniach 28, 29 i 30 lipca 2016 roku w Oleśnicy. W tych dniach Jury Festiwalu oceni zrealizowane monodramy i 31 lipca 2016 roku ogłosi zwycięzcę, który otrzyma Grand Prix - nagrodę główną Burmistrza Oleśnicy.

 

Jury Festiwalu MONOart Oleśnica, w składzie: Krzysztof Dziedzic, Marcin Krzyżanowski, Łukasz Maciejewski, Tomasz Man, Paweł Sala oraz Robert Baliński, po wnikliwym przeczytaniu 34 projektów monodramów, wytypowało do rozmowy następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

KATARZYNA FASZCZEWSKA
PRZEMEK GĄSIOROWICZ
MAŁGORZATA  KOWALSKA
ANNA RAKOWSKA
SEBASTIAN RYŚ
DANIEL SOŁTYSIŃSKI
KAROLINA SZCZYPEK
KAROLINA WOJTKO


Wyżej wymienione osoby zapraszamy na spotkanie z jury, które odbędzie się 16 czerwca 2016 roku, o godzinie 12.00 w Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy, przy ul. M. Reja 10 w sali konferencyjnej.

Prosimy o potwierdzenie przyjazdu na adres: monoart@teatrsztuk.pl

Końcowe wyniki, czyli zaproszenie do realizacji 3 monodramów, zostaną ogłoszone tego samego dnia, około godziny 19.00/20.00.

 

 

Na Festiwal MONOart Oleśnica 2016 wpłynęły 34 projekty!!!

Jury w składzie: Krzysztof Dziedzic, Marcin Krzyżanowski, Łukasz Maciejewski, Tomasz Man, Paweł Sala oraz Robert Baliński; kończy pracę nad wytypowaniem autorów, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę.

Spotkanie odbędzie się 16 czerwca 2016 roku, o godzinie 12.00 w Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy przy ul. M. Reja 10 - w sali konferencyjnej.

Lista zaproszonych autorów zostanie opublikowana do 12 czerwca 2016 r. na stronie www.teatrsztuk.pl oraz FB Teatru Sztuk. 

Prosimy o zarezerwowanie czasu!

Do góry