Teatr Sztuk

TEATR SZTUK

Współczesny świat obfituje w niezbadana róznorodnośc zjawisk. twierdzenie, że wszystko juz było przerotnie otwiera przed nami przestrzeń do twórczego działania, prowokuje do polemizowania z tradycją, do stawiania pytań o nasza tożsamość poprzez sztukę. Uzaliśmy, ze czas na wielowarstwową integrację w myśleniu i działaniu, by prowadzić dialog na róznych płaszczyznach: człowiek - człowiek, człowiek - sztuka, sztuka - nauka. Dlatego powołalismy TEATR SZTUK.

NAUKA I SZTUKA

Interesuje nas zderzenie nauki ze sztuką. Eksperymentujemy i badamy różne zjawiska we współczesnej nauce i kulturze, zderzamy wynalazki techniki z tradycyjnym myśleniem o człowieku i świecie. Wyrażamy siebie poprzez performance, pantomimę, film, koncert, instalację, multimedia jak również stojącą na przeciwległym biegunie myśl naukową. Widzimy w tym szansę na stworzenie nowego języka sztuki. Coś, co kiedyś było tylko w sferze wyobrażeń, dzięki nauce, staje się dziś namacalne i dla sztuki niezwykle kuszące.

PANTOMIMA

Punktem wyjścia dla naszych działań teatralnych jest sztuka pantomimy. Wierzymy w jej siłę i bezsprzecznie globalny zasięg. Jest sztuką w pełni wirtualną i interaktywną, i najbardziej ze wszystkich współczesną. I choć swoim początkiem sięga czasów starożytnych, a w kwestii mowy ciała prapoczątków, to zderzona z nowoczesnością i nauką nabiera nowego, współczesnego wymiaru. To dzięki procesom zachodzącym w mózgu widz przy pomocy pantomimy pokonuje przestrzeń, " podróżuje", dostrzega postaci, przedmioty, kształty i sam - dzięki swojej wyobraźni - wypełnia je i "koloruje". Cywilizacja w jakimś sensie zatoczyła koło. Żyjemy w kulturze obrazkowej. Być może pantomima, ze swoją syntezą ruchu, gestu i czytelnym przekazem wychodzi naprzeciw naszym, współczesnym potrzebom?

O NAS

Istniejemy od 2007 r. Założyliśmy TEATR SZTUK z potrzeby wymiany myśli, zbadania tego, co nieznane, nowe, intrygujące. TEATR SZTUK, jak sama nazwa mówi, to przestrzeń do spotkania wielu sztuk. Od lat zapraszamy do naszych działań artystów pochodzących z różnych stron świata, ludzi zajmujących się róznymi dziedzinami sztuki, równie niespokojnych i twórczo zaangażowanych. Ten fakt powoduje, że u podstaw TEATR SZTUK staje się wielokulturowym zjawiskiem, mającym prowadzić do dialogu sztuk. Są wśród nas mimowie, tancerze, klauni, aktorzy, performerzy, filmowcy, plastycy, muzycy, równiez badacze kultury i naukowcy. 

Zapraszamy do TEATRU SZTUK

Ewelina Ciszewska i Robert Baliński

 

 

 

 

 

Do góry