Teatr Sztuk

„Człowiek może, jeśli posiada prawdziwą mądrość, cieszyć się widowiskiem całego świata siedząc na krześle, nie umiejąc czytać, nie rozmawiając z nikim, używając tylko swych zmysłów i posiadając duszę, która nie zna smutku.” 
Fernando Pessoa
Czy człowiek może spojrzeć w głąb siebie? Jaką drogę musi przebyć, by zacząć pytać i ile czasu musi minąć, zanim zacznie udzielać odpowiedzi... Czy możemy uruchomić pokłady własnej pamięci, nie tylko tej podręcznej? Poznajemy siebie w najprostszych działaniach; kawałek po kawałku. Słowa, gesty, zapach, smak wywołują w nas skojarzenia i uruchamiają obrazy. Śnimy to, co było i nierzadko, to co będzie. Przyjmujemy różne maski, pozycje, postawy, ale czy potrafimy dotrzeć do początku własnego początku? Gdzie jest i jak… tam jest? To punkt wyjścia dla naszych rozważań. 
Po „METALIVE” i „PARADZIE” prezentujemy III odsłonę Teatru Sztuk. Do udziału w ostatniej części tryptyku zaprosiliśmy mimów, muzyków, wokalistów, performerów, aktorów, lalkarzy. Po raz drugi zaproszenie przyjęła aktorka filmowa i teatralna Mirosława Lombardo. Po raz pierwszy mamy przyjemność gościć aktora Jana Nowickiego.
Spektakl ma charakter performatywny. Premiera jest więc dla nas, tak jak dla widzów, rzeczywistą odsłoną spektaklu i ostatecznym złożeniem wszystkich elementów w jeden obraz pt. „Człowiek może” 

OBSADA: Krzysztof Antkowiak, Ewelina Ciszewska, Izabela Cześniewicz, Alicja Górkiewicz, Dominika Jucha, Mirosława Lombardo, Bartłomiej Ostapczuk, Krzysztof Roszko, Eric Wilcox
GOŚĆ SPECJALNY: Jan Nowicki
MUZYKA live: Anthimos Apostolis, Włodzimierz Kinior Kiniorski, Mieczysław Litwiński, Saba Litwińska, Sylwia Nadgrodkiewicz
KONCEPCJA i REŻYSERIA: Robert Baliński
CHOREOGRAFIA: Ewelina Ciszewska
VIDEO: Robert Baliński , Hektor Werios

Premiera: 9 Lutego 2018 r. w Oleśnicy

Do góry